top of page
Permakültür Bahçeleri

EĞİTİMLER

Doğayla  ahenk içinde sürdürülebilir yaşama dönüş bir süreçtir, zaman alacaktır ama ufak adımlarla başlamak, çaba göstermek gerekir. 

Birinci adım bilgilenme ve bilinçlenme olmalıdır. Bu nedenle Permatürk Vakfı öncelikle okul öncesinden başlayarak tüm çocuklara, gençlere, her eğitim seviyesinden, meslekten ve yaştan yetişkine yaşama bütüncül bakmayı, doğanın işleyişini, insanın doğadaki yerini, etkisini, farklı ölçeklerde işleyiş halindeki sistemleri ve aralarındaki ilişkileri öğretmeyi, uygulamalarıyla göstermeyi hedefler. 

Geleceğine sahip çıkan ve doğa ile uyum içinde yaşayan, kendi kendine yeten, paylaşımcı, yaratıcı, toprağa dokunan bir nesil yetiştirmek Permatürk Vakfı’nın önceliğidir. 

Bu düşünceyle Permatürk Vakfı, kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede yüz yüze ve çevrimiçi olarak sayısız eğitim, etkinlik ve atölye düzenleyerek 3000 üzerinde kişiye ulaşmayı başarmıştır.

Yüz Yüze Eğitim ve Atölyeler

Katılımcılarına Beykoz Ekopark'ta permakültür uygulamalarını yerinde deneyimleme imkanı veren Permatürk Vakfı agroekolojik tarım yöntemleri, balkon ve teras bahçeciliği uygulamaları, kompost, solucan ve bokashi gübre üretimi, bitkilerde ve toprakta karbon depolama, gıda ormanı oluşturulması gibi eğitim ve atölyeleri sunmaya devam etmektedir.

Uzaktan Eğitim

Yaşadığımız pandeminin sonucu olarak uzaktan eğitimin öneminin artmasıyla Permatürk Vakfı "Uzaktan Eğitim Portalı"nı hayata geçirmiştir. Yüz yüze eğitimlerin yanında verdiğimiz online eğitimlerle  de  sürdürülebilir yaşama dönüş için  çözüm arayan herkese ulaşmaya çalışmaktayız.

🌱 Şubat Ayında Bahçemizde Neler Yapabiliriz? 🌱

🕒 2 saat boyunca, "Şubat ayında bahçelerimizde neler yapabiliriz?" 
sorusunun cevaplarına bu eğitim ile ulaşın!

🌼 Eğitim Amacı: Amatör olarak bahçe ile uğraşan, sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliği yapan üreticilere pratik çözümler sunarak, şubat ayı içerisinde bahçelerinde yapabilecekleri ekim-dikim ve diğer hazırlık işlemleri hakkında bilgi aktarmak. Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ ile yine eşsiz bir yolculuk.

🌿 Maksimum 15 kişilik bu özel eğitimde yerinizi şimdi ayırtın!

🌿 Çevrimiçi Katılım: Eğitimi ev rahatlığınızda, çevrimiçi olarak deneyimleyin.

📅 Tarihler: 30 Ocak 2024 
⏰ Saat: 20:00-22:00 

🌱 Eğitim Ücreti: 300 TL

Tüm gelir Permatürk vakfına bağışlanacaktır.

Kendi yeşil cennetinizi yaratın, doğayla iç içe bir dünyada huzur bulun. Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ'ın rehberliğinde, bitkilerle dolu bir yaşamın kapılarını aralayın. Hemen kaydolun, hobinizi en uzmanından öğrenmenin keyfini yaşayın! 🌿🌼

Yüzyüze ve online eğitimlerimizin tarihlerini değiştirme hakkı Permatürk Vakfı'na aittir. 

Satın aldığınız kursa katılım durumunuzun değişmesi  halinde egitim@permaturk.org eposta adresimize nedenini belirten bir mesaj gönderip, bu hizmetin iptalini talep edebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihinden 2 gün öncesine kadar bildirilen iptal taleplerinde ödemenin tamamıı iade edilir. 

Ruhsar Hanım eğitim (1).png

🌸 Eğitim İçeriği:
2024 yılının ilk eğitiminde sizlerden gelen talep üzerine kış mevsiminde, Şubat ayında bahçelerimizde, balkonlarımızda ya da evlerimizde neler yapabiliriz konusunu işleyeceğiz. Bu eğitimimizin çok kişiye ulaşabilmesi için çok indirimli bir ücret uyguladık. Bu eğitimde edindiğiniz bilgilerle meyve bahçeleri ve sebze / süs bitkileri bahçelerinin bakımını öğrenerek kendi bahçenizi profesyonelce yönetebilirsiniz. Kış aylarında;

🌿 Toprak işleme,

🌿 Parsel hazırlığı,

🌿 Ekim-dikim,

🌿 Mücadele 

konularında konusunda uzman Prof. Dr. Ruhsar Yanmaz’dan canlı online yapılacak eğitimde bilgi alabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

🌸 Prof.Dr. Ruhsar Yanmaz:

Özgeçmiş: 1977 Ankara Ü.Z.F.Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun oldu. 1983 yılında "Sebze Tohumculuğu" konusunda Doktora tez çalışmasını tamamladı. 1989 yılında Doçent ve 1995 yılında Profesör unvanını aldı. Uzmanlık alanı Sebze tohumculuğu, Sebze yetiştiriciliği ve ıslahı, Çevreyle dost tarımsal üretim sistemleri (Organik, iyi tarım ve agroekoloji). 2022 yılında emekli oldu. Çalışmalarını evden yürütüyor.

Şubat Ayı
WhatsApp Image 2023-11-17 at 13.01.25.jpeg

Doğayla uyumlu bir yaşam ve çalışma felsefesini keşfetmek isteyenler için

PERMAKÜLTÜRE GİRİŞ KURSU başlıyor! 👏🌱🌿

Uzman eğitimciler Macide Işık, Sedat Toy ve Şükran Toy tarafından verilecek bu 12 saatlik temel kurs, Bill Mollison’un “Bir Tasarımcı Kılavuzu” kitabından ilham alarak,permakültür tasarım kuramını ve ilkelerini ele alıyor. Aynı zamanda, 72 saatlik Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC) kursunun özeti niteliğinde!

 

Dünya nüfusu artarken ve şehir alanları genişlerken dünyanın sürdürülebilir hale gelmesi için, Permakültür modellerini uygulamak kaçınılmaz hale geliyor.

🌾🏡 Permakültür, bitki, hayvan ve insanları bir araya getirerek bakımı kolay, istikrarlı ve kendi kendine yeten üretim sahaları oluşturmayı amaçlıyor.

 

Permakültür, dünyadaki en bütünsel, entegre sistem analizi ve tasarım metodolojilerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bu eğitimde:

🌱 İnsan kullanımı açısından üretken ekosistemler yaratma veya bozulmuş ekosistemleri geri kazanma
🌱 Bozulmuş ekosistemlerde uygulanabilme
🌱 Geleneksel bilgi ve deneyime değer verme
🌱 Sürdürülebilir tarım uygulamalarını içerme
🌱 Çevreyi koruma amacıyla ekolojik tarımı teşvik etme
🌱 Tüm bileşenler arasındaki simbiyotik ilişkileri en üst düzeye çıkarma ve daha birçok konuda bilgi edineceksiniz!

 

📚 Eğitim içeriği:
🌿 Ekosistemler ve sürdürülebilirlik kavramı
🌿 Doğanın matematiği: Örüntüler
🌿 Temel tasarım kavramları ve etkin enerji planlaması
🌿 Toprak ve kompost uygulamaları
🌿 Bahçecilik teknikleri
🌿 Kent, topluluk stratejileri, uygulama örnekleri
 

🌿 Maksimum 10 kişilik bu özel eğitimde yerinizi şimdi ayırtın!

🌿 Canlı Çevrimiçi - Zoom

📅 Tarih: 4-5-7-8 Aralık 2023 


⏰ Saat: 19:30-22:30 

🌱 Eğitim Ücreti: 2.000 TL

🌸 Sedat TOY - Özgeçmiş

1970 yılında Ş.Urfa’da doğdu. İlk ,orta ve lise eğitimini İskenderun’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında yüksek lisans derecesi aldı.
Üniversitenin ilk yıllarından itibaren Bireysel Bankacılık alanında çalışmaya başladı. Çağrı Merkezi, Müşteri İlişkileri, Kredi Kartları Operasyon alanlarında yerli ve yabancı bankalarda yönetici olarak görev yaptı. Kişisel girişim olarak perakende online satış kanalları kurup yönetti.

Eğitim sektöründe çeşitli yerli ve yabancı kolejlerde eğitimci olarak görev yaparken TEMA, AKUT ve daha bir çok STK ile okullar ve öğrenciler bazında çeşitli projeler gerçekleştirdi.
Bir grup Coğrafya öğretmeni arkadaşlarıyla köylerde sosyo ekonomik kalkınma, permakültür uygulamaları, eğitim, turizm, sağlık ve çevre projeleri gerçekleştirmektedir.

Bir grup gönüllü eğitimciyle her sene yirmiden fazla okulun katılımıyla gerçekleştirilen STK’lar ve lise öğrencilerinin buluştuğu konferanslar düzenlemektedir.

Otuz yılı aşkındır gerçekleştirilen yurtdışı gençlik ve çevre konferanslarına her yıl düzenli olarak öğrencileriyle birlikte katılmaktadır. 140 ülkede gerçekleştirilen bir gençlik ödül programında, öğrencilerine doğada yaşam, kamp ve hayatta kalma eğitim çalışmaları yaptırmaktadır. 

2015 Yılında Taner Aksel’den aldığı permakültür eğitimini okuldaki öğrencileriyle uygulamaya başlamıştır. Permakültür çalışmalarının yayılması ve okullarda uygulanması için eğitim ve konferanslara ev sahipliği yapmıştır.
Mart 2016’da eşi Şükran İnce Toy ve öğrencileriyle birlikte, Kadıköy Belediyesi’nin de desteklediği Fenerbahçe Parkı Permakültür Topluluk Bahçesini hayata geçirdiler. Bu çalışmayla, anaokulundan üniversiteye her yaş grubunun eğitim alıp uygulama yaptığı ve gönüllüler ağından oluşan örnek bir Sosyal Sorumluluk Projesi oluşmasına katkı sağlarken benzer örneklerinin oluşmasına önayak olmuştur. 

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında yer alan ve dünya genelinde yürütülen Global School programı adına eğitim ve uygulamalar yapmaktadır. Çevre ve sürdürülebilirlik kapsamında 38 Yıldır yürütülen CEI konferanslarının yönetim kurulu üyesi ve danışmanıdır. Çeşitli dönemlerde şirket çalışanlarına ve üniversitelere Permakültür eğitimi vermektedir.

Halen özel bir yabancı lisede International Baccalaureate Diploma Programı TITC ve Coğrafya dersi vermekte ve IB programında uluslararası sınav değerlendirme uzmanı olarak görev almaktadır.

🌸 Şükran İNCE TOY - Özgeçmiş

1972 yılında İstanbul ‘da doğdu. İlkokul eğitimi İstanbul, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu aynı zamanda Jeomorfolog.
Uzun yıllardır özel yabancı bir lisede Coğrafya Öğretmeni görevini sürdürmekte. Taner Aksel’den
aldığı Permakültüre Giriş eğitimi sonrasında, okulda 2014 yılında kurduğu Permakültür Kulübüyle
okul bahçeciliği yapmaya başladı. Ardından öğrencisinin projesini, öğrencileri ve eşi Sedat Toy ile
birlikte, Mart 2016’da Kadıköy Belediyesi’nin de desteklediği Fenerbahçe Parkı Permakültür
Topluluk Bahçesini hayata geçirdiler. Bu çalışmayla, anaokulundan üniversiteye her yaş grubunun
eğitim alıp uygulama yaptığı ve gönüllüler ağıdan oluşan örnek bir Sosyal Sorumluk Projesi
oluşmasına katkı sağlarken benzer örneklerinin oluşmasına önayak oldu.
Öğrencileriyle birlikte çeşitli ulusal ve uluslararası çevre konferanslarına katılarak çeşitli deneyim
aktarımı ve kazanımıyla eğitim çalışmaları yapmaktadır. Şubat 2020’ de Permakültür Tasarım
eğitimini tamamlamıştır.
Bir grup Coğrafya öğretmeni arkadaşlarıyla köylerde sosyoekonomik kalkınma, permakültür
uygulamaları, eğitim, turizm, sağlık ve çevre projeleri gerçekleştirmektedir.
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında yer alan ve dünya genelinde
yürütülen Global School programı adına eğitim ve uygulamalar yapmaktadır. Çeşitli dönemlerde
şirket çalışanlarına ve üniversitelere Permakültür eğitimi vermektedir.
Halen özel bir yabancı lisede Coğrafya dersi vermekte.

🌸 Macide IŞIK - Özgeçmiş 

Permakültür Tasarımcısı

 

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve  Eğitimi,  Anaokulu Öğretmenliği Bölümü Mezunu,

Okul Öncesi alanında çalışmalar yapmakta,

Çocuk kitapları yazarı, Orman Okulu Lideri,

PDC Eğitmen ve Danışman

Permatürk Vakfı Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi

 

Çalıştığı kurumlarda Alternatif Eğitim ve Doğa temelli yaklaşımı benimsemiş olup okul bahçelerinde birçok bahçe tasarım, iyileştirme projelerini aktif olarak  yürütmekte, uygulamakta ve danışmanlık yapmaktadır.

Yüzyüze ve online eğitimlerimizin ve atölyelerimizin tarihlerini değiştirme hakkı Permatürk Vakfı'na aittir. 

Satın aldığınız kursa katılım durumunuzun değişmesi  halinde egitim@permaturk.org eposta adresimize nedenini belirten bir mesaj gönderip, bu hizmetin iptalini talep edebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihinden 2 gün öncesine kadar bildirilen iptal taleplerinde ödemenin tamamıı iade edilir. 

PKG
WhatsApp Image 2023-11-09 at 17.58.19.jpeg

 

Kendinizi bitki yetiştiriciliği alanında geliştirin ve geleceğe yeşil bir adım atın!

 

Uygulamalı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve Fizibilite Oluşturma Eğitimi 

📚 Eğitimde neler öğreneceksiniz?


* Tıbbi ve aromatik bitkilerin neden yetiştirilmesi gerektiği
* Bitkilerin kullanım alanları ve üretim öncesi fizibilite oluşturma

* İklim ve ekonomik değerlerin tarla veya bahçe alımına etkisi

* Toprak analizi ve verimli sulama sistemleri

* Uygulamalı üretim yöntemleri ve hasat teknikleri

* Ekonomik değeri olan bitki çeşitlerini sahada üretim yöntemleri

🌿 Kimler katılmalı?
Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği y
apmak isteyen herkes!
 

🌿 Maksimum 10 kişilik bu özel atölyede yerinizi şimdi ayırtın!

🌿 Yer: Permatürk Vakfı Yerleşkesi

📅 Tarih: 26 Kasım 2023 Pazar 


⏰ Saat: 10:00-17:00 tam gün

🌱 Eğitim Ücreti: 1250 TL

🌸 Mehmet Ali Altıokka Özgeçmiş:

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bayramiç MYO Bahçe Ziraati Teknikerliği bölümünden mezunum. 2009 yılında, ülkemizin ilk tıbbi bitkiler bahçesi olan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesinde teknik personel olarak çalışmalara başladım. Tıbbi bitkileri araştırmak, üretmek, tanıtmak, bitki çeşitliliğinin korunup geliştirilmesine katkıda bulunmak, tıbbi bitkilerin etkin ve güvenli kullanımlarını teşvik etmek ve tıbbi bitkilerin kültür altına alınmasını özendirmek gibi konularda amaçları bulunan merkezde hem üretim sahasında hem de sağlık araştırmaları merkezinde bir fiil görev almaktayım. Merkezin önemli misyonlarından biri olan sağlık araştırmaları merkezinde, hem stajyer öğrencilerin hem de gönüllü bahçıvanların mesleki gelişim noktalarında teorik ve pratik eğitimlerine katkı sağlamaktayım.
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesinde; Tohum saklama, Baharat Bitkileri, Yenilebilir Otlar, Minik Eller Toprağa, Herbafarm Akademide; Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretimi konusunda yaklaşık 3 yıldır 2 ve 3 günlük modüller şeklinde teorik ve pratik eğitimler,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretimi ve Baharat Bitkileri konularında eğitimler,
Kadıköy Belediyesi Çevre Festivali ve Şile Belediyesi Earth Market; Tıbbi Bitkilerde Üretim Yöntemleri,
TÜBİTAK - İTÜ Meraklı Zihinler Bilim Şenliği; Kolonya Yapımı atölyesi ve Tohum Saklama
Zeytinburnu Belediyesi AKDEM; Tıbbi Bitkilerin Muhafazası ve Balkon Bahçeciliği,
Zeytinburnu Organik Halk Pazarında; Tohum Saklama,
MEB Halk Eğitim Merkezinde; 130 saatlik Temel Dış Mekan Bitkileri Yetiştiriciliği ve 72 saatlik Tıbbi ve Aromatik bitki Yetiştiriciliği modüllerinde,
Kocaeli Üniversitesi 3. Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresinde, Yenilebilir Otlar konulu söyleşi,
Yeryüzü Derneği; Sakarya Pamukova ilçesi Ağaçcı köyü ve Kadı köy florasında, Kocaeli Baş iskele ilçesi Samanlı dağları florasında ve Alaçatı Ot Festivalinde tıbbi bitkiler ve etnobotanik içerikli flora çalışması yapılıp seminer desteği verdim.
Ülke çapında çeşitli lise, üniversite, vakıf, belediye, bakanlıklarda ve özel teşebbüslerde kurulan ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçelerinde proje oluşturmada, personel eğitiminde, bahçe düzenin sağlanmasında ve sürdürülebilirliği hususunda zirai danışmanlıklarım bulunmaktadır.
Çeşitli dergi, TV ve belgesel kanallarında mesleki çalışmalarım ile ilgili röportajlarım bulunmaktadır.

Yüzyüze ve online eğitimlerimizin ve atölyelerimizin tarihlerini değiştirme hakkı Permatürk Vakfı'na aittir. 

Satın aldığınız kursa katılım durumunuzun değişmesi  halinde egitim@permaturk.org eposta adresimize nedenini belirten bir mesaj gönderip, bu hizmetin iptalini talep edebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihinden 2 gün öncesine kadar bildirilen iptal taleplerinde ödemenin tamamıı iade edilir. 

TAB

Bu atölyeyi kaçırmayın! 

 

🌸  Atölye İçeriği:

- Tıbbi Aromaterapi de kullanacağımız uçucu  yağların kalite ve güvenilirliği ile ilgili nelere dikkat etmeliyiz ? 

- Hangi endikasyonda hangi yağları, ne oranda karıştırmalıyız? 

- Çocuk, hamile ve bebeklerde nelere dikkat etmeliyiz?  

- Cilt  sağlığında, akne, gözenek, sivilce problemlerinde, cilt lekelerinde hangi yağları tercih ediyoruz?          

- Antiage etki gösteren yağlar, cilt bakımı ve nemlendirici amaçla kullanılan formüller.

- Cilt bakımı için kullanılan Aromatik Tonik ve hidrolatlar nelerdir?

- Saç sağlığı, saç dökülmesi,saç bakımı için kullanabileceğimiz formüller hangileri? 

- Atopik Dermatit, Seboreik Dermatit, Allerji, İsilik, bebek pişikleri, yanık ve yatak yarası gibi dermatolojik şikayetler için neler kullanabiliriz? 

Günlük hayatımızda faydalanabileceğimiz bilgiler ve pratik formülleri konuşacağız,uygulamalı hazırlayacağız. 
Çantamızda bulunduracağımız acil durum formülümüzü (vakfımızın hediyesi olarak ) katılımcılarımızla hazırlayacağız.

🌿 Maksimum 10 kişilik bu özel atölyede yerinizi şimdi ayırtın!

🌿 Yer:        Salacak Mahallesi Salacak İskele Arkası Sokak

Sarı Köşk Apt. No:9 Da:3 Üsküdar-İSTANBUL

📅 Tarih: 24 Aralık 2023 Pazar 


⏰ Saat: 13:00-16:00 

🌱 Atölye Ücreti: 950 TL

Eğitimci tarafından tüm gelir Permatürk Vakfı'na bağışlanacaktır. 🌿

Beige Before After Skincare Product Instagram Reels Video.png

Yüzyüze ve online eğitimlerimizin ve atölyelerimizin tarihlerini değiştirme hakkı Permatürk Vakfı'na aittir. 

Satın aldığınız kursa katılım durumunuzun değişmesi  halinde egitim@permaturk.org eposta adresimize nedenini belirten bir mesaj gönderip, bu hizmetin iptalini talep edebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihinden 2 gün öncesine kadar bildirilen iptal taleplerinde ödemenin tamamıı iade edilir. 

🌸 Uzm.Ecz.Ece Ülkü Bayar Özgeçmiş:

Uzm.Eczacı Ece Ülkü Ece Bayar, İstanbul Eczacılık Fakültesi 1997 mezunudur. Yeditepe Üniversitesi'nde Eczacılık Fakültesi Fitoterapi Yüksek Lisansı yapmıştır. Medipol Üniversitesi Aromaterapi, Medipol Üniversitesi Homeopati ve ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği sertifika programlarına katılmıştır. 1997 yılında açtığı eczanesini, halen İstanbul Narcity’de Nar Eczanesi adı altında işletmektedir. Çevre, toprak, su kaynakları ve sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmalarına Permatürk Vakfı çatısı altında devam etmektedir.

Aroma

🌱 "Hobi Bahçeciliği: Yeşil Dünyanızı Keşfedin!" 🌱

🕒 2 akşam boyunca, bahçemde neler yapabilirim sorularınızı Hobi Bahçeciliği Eğitimi ile cevaplayın!

🌼 Eğitim Amacı: Amatör bahçe bitkileri yetiştiriciliği yapan üreticilere pratik çözümler sunarak, hobi bahçeciliğinin inceliklerini öğrenin. Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ ile eşsiz bir yolculuğa çıkın.

🌿 Maksimum 15 kişilik bu özel eğitimde yerinizi şimdi ayırtın!

🌿 Çevrimiçi Katılım: Eğitimi ev rahatlığınızda, çevrimiçi olarak deneyimleyin.

📅 Tarihler: 13-14 Ekim 2023  
⏰ Saat: 20:00-22:00 

🌱 Eğitim Ücreti: 700 TL

Tüm gelir Permatürk vakfına bağışlanacaktır.

Kendi yeşil cennetinizi yaratın, doğayla iç içe bir dünyada huzur bulun. Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ'ın rehberliğinde, bitkilerle dolu bir yaşamın kapılarını aralayın. Hemen kaydolun, hobinizi en uzmanından öğrenmenin keyfini yaşayın! 🌿🌼

Yüzyüze ve online eğitimlerimizin tarihlerini değiştirme hakkı Permatürk Vakfı'na aittir. 

Satın aldığınız kursa katılım durumunuzun değişmesi  halinde egitim@permaturk.org eposta adresimize nedenini belirten bir mesaj gönderip, bu hizmetin iptalini talep edebilirsiniz. Kurs başlangıç tarihinden 2 gün öncesine kadar bildirilen iptal taleplerinde ödemenin tamamıı iade edilir. 

🌸 Eğitim İçeriği:
1. Oturum:
- Hobi bahçeciliğinin anlamı ve geniş kapsamı
- Bahçe planlamasında doğru alan seçimi ve planlama stratejileri
- Hobi bahçeciliğine adım atarken dikkat edilmesi gerekenler (Bitki seçimi, iklim ve  toprak gereksinimleri, çoğaltma teknikleri)

2. Oturum:
- Hobi bahçesinde bitki bakımının incelikleri (Sulama yöntemleri, gübreleme ipuçları, zararlılarla mücadele, hasat ve saklama yöntemleri)

🌸 Prof.Dr. Ruhsar Yanmaz:

Özgeçmiş: 1977 Ankara Ü.Z.F.Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun oldu. 1983 yılında "Sebze Tohumculuğu" konusunda Doktora tez çalışmasını tamamladı. 1989 yılında Doçent ve 1995 yılında Profesör unvanını aldı. Uzmanlık alanı Sebze tohumculuğu, Sebze yetiştiriciliği ve ıslahı, Çevreyle dost tarımsal üretim sistemleri (Organik, iyi tarım ve agroekoloji). 2022 yılında emekli oldu. Çalışmalarını evden yürütüyor.

Bitki terapisinin mucizevi etkilerini öğrenin. Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ rehberliğinde, bitki terapisini öğrenme ve uygulama fırsatı yakalayın.

2 saatlik bu etkileyici eğitimde, bitki terapisiyle hayatınızı iyileştirmenin sırlarını keşfedin! 

Maksimum 15 kişiyle sınırlı olan bu özel eğitimde yerinizi şimdi ayırtın!

🌼 Online Katılım: Eğitimi evinizin konforunda, çevrimiçi olarak deneyimleyin.

📅 Tarih: 9.09.2023 Saat 20:00

🌿 Eğitim Ücreti: 450 TL - Unutmayın, tüm gelir Permatürk vakfına bağışlanacak!

 

Hayatınıza renk katmak ve içsel dinginliği bulmak için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın. Hemen kaydolun, doğayla bütünleşmenin ve huzuru bulmanın tadını çıkarın! 🌼🌱‎

İlginize Teşekkür Ederiz
Hortiterapi-2.png

🌞 Eğitim İçeriği:

- Bahçe terapinin kökeni ve gücü

- Diğer terapi yöntemlerinden ayrılan özellikleri

- Ruhunuzu besleyen bahçe terapisinin sayısız avantajları

- Kendi bitki dostlarınızı tanıma ve yetiştirme becerileri

- Eğitmeniniz Prof. Dr. Ruhsar YANMAZ'dan alanında uzman rehberlik

- Eğitim sonunda paylaşılacak deneyimler ve soru cevap oturumuyla öğrenme keyfini katlayın!

Permatürk Vakfı

Doğayla Ahenk İçinde

Sürdürülebilir Yaşama Giriş Online Eğitimi

            DAİSY

DAİSY eğitimi son yüzyılda insan aktiviteleri nedeniyle yaşanan üstel artışlar, iklim değişikliği, gıda krizi, çevre kirliliği ve azalan biyoçeşitlilik gibi belirtilerle kendini gösteren temel problemleri açıklar. Ekolojik ayak izini düşürmek, döngüsel ekonomi, permakültür, bahçecilik, agroekolojik üretim, bitkilerde ve toprakta karbon depolamak gibi uygulanabilir bireysel ve toplumsal çözümleri anlatır.

cover daisy.jpg

DAİSY

Permakültür Felsefesini uygulayarak agroekolojik bahçeler kurmaya bahçenizden başlayın!

Bahçeciliği, sürdürülebilir yaşama doğru atılacak ve çoklu faydalar sağlayacak en önemli ilk adım olarak görüyoruz. Balkonda, terasta, toprak olan her alanda kendi doğal gıdamızı, şifamızı üretebilir; organik atıklarımızı dönüştürebiliriz.

Bu eğitimde hiçbir zararlı kimyasal ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen doğal yöntemlerle toprağı nasıl zengin tutacağımızı, nasıl bereketli bahçeler kurabileceğimizi, zararlılara/hastalıklara karşı bitkilerimizi doğal yöntemlerle nasıl koruyabileceğimizi anlatıyoruz.

Image by Zoe Schaeffer
Permakültür Bahçeciliği Eğitimi

Keyifli bir doğa eğitimi deneyimi için bize katılın!

Doğaya Uyanıyoruz.jpg

Eğitim programımız, takım çalışmasını, yaratıcılığı ve doğa sevgisini teşvik eden rehberli etkinlikler ve oyunlarla 6-12 yaş arası çocukları doğanın olağanüstü özelliklerine tanık etmek üzere tasarlanmıştır.

Bitki dedektifliğinden ormanda hazine avına kadar çocuğunuz değerli beceriler öğrenecek ve ömür boyu sürecek anılar yaratacaktır. Bu muhteşem fırsatı kaçırmayın! Hemen kaydolun ve çocuğunuza keyifli bir macera armağan edin!"

bottom of page