top of page
Broşür2.jpg
Ormanları Tanıyalım2.jpg
Ormanları Tanıyalım.jpg

2021 yazında ülkemizin güneyinde gerçekleşen ve önceki yıllara göre neredeyse 20 kat daha fazla ormanlık alanın, çiftliklerin, yerleşim yerlerinin kül olmasına sebep olan orman yangınları toplumda şok etkisi yarattı.  Bu yangınlar türlü sebeple çıkmış olan bir kereye mahsus, normal dışı olaylar mı; yoksa yakın gelecekte bizleri bekleyen daha tehlikeli ve zor zamanların habercisi mi?

Ormanların tüm yaşam için önemini, sunduğu hizmetleri, döngülerini, işleyişlerini kavramak; dünya ve ülkemiz ormanlarındaki değişimleri ve etkilerini farketmek; iklim değişikliğinin ormanlara ve ormanların iklim değişikliğine etkilerini anlamak artık insanlık için yaşamsal önemdedir.

Permaturk Vakfı’mızın birinci temel hedefi bilgiyi yaymaktır. Bilinçlenmek, doğa ile ahenk içinde sürdürülebilir yaşama dönüş için en önemli ilk adımdır. Önce öğrenmeli, temel problemleri farketmeliyiz ki doğru ve etkili çözümleri bulabilelim. Ardından hep birlikte çözümlere odaklanalım ve çözüm olalım.

Söyleşilerimize olan ilgi nedeniyle, Ormanları Tanıyalım serimize iki önemli konu başlığı (Yangınlarla Baş Etmek ve YAngın Tehditine göre Permakültür Tasarımı) daha eklenmiştir, Salı günleri saat 20:00'da buluşmak üzere ücretsiz kayıt olmayı unutmayın...

bottom of page