EKİBİ
MİZ

Foto_Barkın.jpg
EMRE BARKIN KESER
Proje Sorumlusu

1989 İstanbul doğumlu. 2008'de St. Georg Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra eğitim hayatına İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde devam etti. Dalgıçlık, tercümanlık gibi farklı iş kollarında deneyim kazanmak üzere ara verdiği lisans eğitimine ekoloji ve iklim değişikliği konularına artan ilgisi sebebiyle devam etti. 2016 yılından itibaren çevre odaklı çeşitli sivil toplum kuruluşları ve taban hareketlerinde gönüllü olarak görev aldı.

 

Sürdürülebilir ve ekolojik yaşam biçiminin benimsendiği bir toplulukla bir eko-köyde yaşama hayali permakültürle tanışmasına vesile oldu. 2019'da Belentepe'de giriş kursu, ardından PDC eğitimlerini alarak Taner Aksel'in yardımcılığını yaptı. Ekolojik yerleşke tasarımı ve bitkiler özel ilgi alanlarıdır. Değişimi önce kendi yaşamlarımızda başlatarak dünyaya olumlu etki edebileceğimiz inancıyla gezegen ve üzerindeki yaşam için çalışmaktadır.

Screen Shot 2021-03-09 at 11.43.07.png
AZİZ AYAZ
Peyzaj Mimarı

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da, lise eğitimini ise Yalova’da tamamladı. 2015 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Anabilim dalından mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yaptı.

2011-2015 üniversite yıllarında küresel ısınma ve yağış suyu yönetimi, kent ekosistemi, kırsal ve kentsel peyzaj planlama, peyzaj tasarım gibi konularda çalışmalar ve projeler gerçekleştirdi.

2015-2020 yılları arasında planlama, peyzaj ve mimarlık konularında multidisipliner proje ofisinde orta ve büyük ölçekli peyzaj tasarım projelerinde yürütücü şef olarak görev aldı.

Üniversite hayatı boyunca öğretilen sürdürülebilir sistemler ile doğayı koruma ve onarma bilincini topluma aktarma hedefi doğrultusunda bir arayış içerisindeyken Permatürk Vakfı ve Taner Aksel ile tanıştı. 2021 yılında Taner Aksel’den “Doğa ile Tasarıma ve Permakültüre Giriş ‘’ eğitimini alarak bu oluşumda kendisine yer bulmuştur. 

Aziz Ayaz, evli ve bir kızı var.

Sena_edited.jpg
SENA BİLİŞ
İletişim ve Tasarım Sorumlusu

2020 yılında Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü bitirmiştir. 2018-2020 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi’nde Le Cordon Bleu, Profesyonel Gelişim Ofisi ve daha sonra Fuga Mobilya’da çalışmıştır. Bitkilere olan tutkusunu iç mimarlık eğitimi ile birleştirebileceğini keşfedince, Temmuz 2020 tarihinde ortağı ile Parça Plants şirketini kurmuştur. Marka oluşturma başta olmak üzere; ürün satışı, ürün tasarımı, sosyal medya yönetimi, ürün fotoğraf ve video çekimleri ile reklam yönetimi alanlarında çalışmıştır.Bitkilere ve toprağa olan tutkusu onu Permakültür Tasarımına yönlendirmiştir. 2021 yılında sertifikasını aldıktan sonra, öğrendiklerini önce kendi alanında uygulayıp daha sonra çevresine etki ederek büyük bir mıntıka alanı oluşturmuştur. Nisan 2022 itibariyle Permatürk Vakfı’nda çalışmaya başlamıştır. Doğadan öğrenebileceklerinin sınırının olmadığını fark ederek; doğal yapılar ve doğaya uyumlu yaşam alanları tasarımı konusunda kendi geliştirmeye devam etmektedir.