top of page

EKİBİ
MİZ

Foto_Barkin.jpg
EMRE BARKIN KESER
Proje Sorumlusu

1989 İstanbul doğumlu. 2008'de St. Georg Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra eğitim hayatına İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde devam etti. Dalgıçlık, tercümanlık gibi farklı iş kollarında deneyim kazanmak üzere ara verdiği lisans eğitimine ekoloji ve iklim değişikliği konularına artan ilgisi sebebiyle devam etti. 2016 yılından itibaren çevre odaklı çeşitli sivil toplum kuruluşları ve taban hareketlerinde gönüllü olarak görev aldı.

 

Sürdürülebilir ve ekolojik yaşam biçiminin benimsendiği bir toplulukla bir eko-köyde yaşama hayali permakültürle tanışmasına vesile oldu. 2019'da Belentepe'de giriş kursu, ardından PDC eğitimlerini alarak Taner Aksel'in yardımcılığını yaptı. Ekolojik yerleşke tasarımı ve bitkiler özel ilgi alanlarıdır. Değişimi önce kendi yaşamlarımızda başlatarak dünyaya olumlu etki edebileceğimiz inancıyla gezegen ve üzerindeki yaşam için çalışmaktadır.

Screen Shot 2021-03-09 at 11.43.07.png
AZİZ AYAZ
Peyzaj Mimarı

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da, lise eğitimini ise Yalova’da tamamladı. 2015 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Anabilim dalından mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yaptı.

2011-2015 üniversite yıllarında küresel ısınma ve yağış suyu yönetimi, kent ekosistemi, kırsal ve kentsel peyzaj planlama, peyzaj tasarım gibi konularda çalışmalar ve projeler gerçekleştirdi.

2015-2020 yılları arasında planlama, peyzaj ve mimarlık konularında multidisipliner proje ofisinde orta ve büyük ölçekli peyzaj tasarım projelerinde yürütücü şef olarak görev aldı.

Üniversite hayatı boyunca öğretilen sürdürülebilir sistemler ile doğayı koruma ve onarma bilincini topluma aktarma hedefi doğrultusunda bir arayış içerisindeyken Permatürk Vakfı ve Taner Aksel ile tanıştı. 2021 yılında Taner Aksel’den “Doğa ile Tasarıma ve Permakültüre Giriş ‘’ eğitimini alarak bu oluşumda kendisine yer bulmuştur. 

Aziz Ayaz, evli ve bir kızı var.

emrah_foto2.png
EMRAH ATEŞ
Eğitim Koordinatörü

1984 İstanbul doğumlu. 2009'da MSGSÜ Matematik Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında MSGSÜ’de Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. 2013-2021 yılları arasında Özel ALEV Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2015 yılında kurduğu Permakültür Kulübü’nde okul öğrencileri ile birlikte permakültür çalışmaları gerçekleştirdi.

2007 yılından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve gönüllü olarak görev almıştır. 2018 yılında Belentepe Çiftliği’nde Taner Aksel’den Permakültür Tasarım eğitimi almıştır. 2020 Yılında kurulan Permatürk Vakfı’nın kurucu üyelerindendir.

EMRE EKİNCİ.jpeg
EMRE EKİNCİ
Mali İşler ve Proje Yöneticisi

Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Üniversite yıllarında doğa sporlarıyla uğraşırken, doğayla uyum içinde yaşam hayalleri kurmaya başladı. Ardından ekonomi alanında edindiği teorik bilgilerle sürdürülebilir topluluklara olan ilgisi günden güne arttı. Hollanda'da bir ekoköyde günlük yaşama katılma fırsatı buldu.
Üniversiteden mezun olunca, önce Türkiye'de sonra Güney Amerika'da ekolojik çiftliklerde gönüllülük yaptı. Ayvalık'ta yaşadığı dönemde, yerel tohumlarla sebze yetiştirip, bisiklet ve sırtında bir sepetle dolaşarak sağlıklı ve lezzetli ürünlerinin satışını yaptı. 

Bursa'nın dağ yöresinde bulunan Orhaneli ilçesinde Tarım Bakanlığı ve Avrupa Birliği ortak çalışması olan LEADER'da proje sorumlusu olarak yerel kalkınma stratejisi üstüne çalıştı ve kırsalda yaşam ve üretim konularında deneyim kazandı.

Aktif gönüllülük döneminin ardından kırsalda nitelikli eğitim için çalışan Köy Okulları Değişim Ağı Derneği'nde Mali ve İdari İşler Koordinatörü olarak çalıştı. 

Davranışsal Ekonomi, Üretim Ekonomisi, Yerel Ekonomiler konularına özellikle ilgili. Ekonomik, toplumsal ve ekolojik dengeleri gözeten, sürdürülebilir üretim ve tüketim sistemleriyle yaşadığımız bir gelecek hayal ediyor.

Arkadaş gruplarıyla yoga yapmayı ve akordiyon çalmayı çok seviyor.

bottom of page