top of page
Screen Shot 2021-03-09 at 11.43.07.png
AZİZ AYAZ
Peyzaj Mimarı

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da, lise eğitimini ise Yalova’da tamamladı. 2015 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Anabilim dalından mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yaptı.

2011-2015 üniversite yıllarında küresel ısınma ve yağış suyu yönetimi, kent ekosistemi, kırsal ve kentsel peyzaj planlama, peyzaj tasarım gibi konularda çalışmalar ve projeler gerçekleştirdi.

2015-2020 yılları arasında planlama, peyzaj ve mimarlık konularında multidisipliner proje ofisinde orta ve büyük ölçekli peyzaj tasarım projelerinde yürütücü şef olarak görev aldı.

Üniversite hayatı boyunca öğretilen sürdürülebilir sistemler ile doğayı koruma ve onarma bilincini topluma aktarma hedefi doğrultusunda bir arayış içerisindeyken Permatürk Vakfı ve Taner Aksel ile tanıştı. 2021 yılında Taner Aksel’den “Doğa ile Tasarıma ve Permakültüre Giriş ‘’ eğitimini alarak bu oluşumda kendisine yer bulmuştur. 

Aziz Ayaz, evli ve bir kızı var.

bottom of page